29.10.2021 10:02

Олимпиакос с Везенков победи Фенербахче

Видян 992 пъти | Коментари 0

Отборът на Олимпиакос с Александър Везенков в състава победи драматично Фенербахче с 67:65 у дома в двубой от 7-ия кръг на баскетболната Евролига. Успехът бе пети за гръцкия тим, а поражението пето за Фенербахче и трето поредно, предаде БНР.

Везенков завърши със 7 точки и 5 борби за 34 минути на терена.

В началото на четвъртата част Фенербахче излезе напред в резултата и бе близо до успеха, но с решителни изяви на Костас Слукас Олимпиакос поведе за 65:62 минута и 40 секунди преди края. Тимът на Саша Джорджевич изравни, но пак Слукас вкара, носейки победата за домакините.

Най-резултатен за Олимпиакос беше точно Слукас с 14 точки, 4 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки. Той вкара 8 от 12-те точки за домакините в последната част, а освен това единствен реализира от игра. За Фенербахче Ян Весели отбеляза 14 точки и добави 9 борби, плюс 2 асистенции.

В следващия кръг Везенков и съотборниците му са домакини на Монако на 5-и ноември, а ден по-рано Фенербахче гостува на ЦСКА Москва.

Диня и жена не се избират. Това си е чист късмет!