Александър Везенков продължава със силните си изяви в Гърция.

08.04.2022 10:04

Олимпиакос и Везенков с 11-а поредна победа в Гърция

Видян 1384 пъти | Коментари 0

Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава си, победи гостуващия Арис (Солун) с 89:67 (21:16, 20:17, 25:12, 23:22) в изтеглен мач от 24-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Гърция, предаде БНР. Това беше 11-и пореден успех за тима в шампионата.

Везенков започна сред титулярите за Олимпиакос, игра 17:51 минути срещу бившия си тим и записа 7 точки, 5 борби и 1 асистенция.

Олимпиакос изигра силна трета четвърт, която спечели с 25:12, за да поведе с 66:45 и до края доминираше. От неговите съотборници Янулис Ларенцакис вкара 18 точки, а Тайлър Дорси добави 16.

Антъни Коуън Джуниър беше най-полезен за Арис с 14 точки и 9 асистенции.

Олимпиакос има 17 победи и 1 загуба и се изравни на върха с Панатинайкос. Двата отбора ще се срещнат в дербито на първенството на 11 април.

Снимка: БГНЕС

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс