Отборът на Нюкасъл победи с класическото 3:0 като гост Манчестър Юнайтед

02.11.2023 15:49

Нюкасъл разби Манчестър Юнайтед на Олд Трафорд

Видян 2732 пъти | Коментари 0

Отборът на Нюкасъл Юнайтед победи с класическото 3:0 като гост Манчестър Юнайтед и по този начин го детронира като носител на трофея от турнира за Купата на лигата в Англия. С успеха си свраките взеха и частичен реванш от този съперник за поражението си от него в миналогодишния финал на надпреварата.

Гостите, водени от Еди Хау надиграха категорично своя съперник, въпреки че техният наставник бе заложил на голяма част от своите резервни футболисти. Освен това джордитата трябваше да правят принудителна смяна още в началото на срещата, но тъкмо влезлият от пейката Мигел Алмирон даде аванс на тима в 28-ата минута, а осем по-късно Люис Хол удвои с първия гол в своята професионална кариера изобщо.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени и Манчестър Юнайтед продължи да бъде все така безидеен в предни позиции, докато Нюкасъл издебна своя миг и след час игра Джо Уилок беше точен за крайното 3:0.

С успеха свраките се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на лигата, докато поражението за червените дяволи разклаща сериозно стола на техния наставник Ерик тен Хаг, за когото се твърди, че може да бъде уволнен още преди следващия двубой на тима тази събота срещу Фулъм.

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.