18.04.2017 13:54

Нефтохимик е новият волейболен шампион на България

Видян 1104 пъти | Коментари 0

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) стана отново волейболен шампион на България след точно 10 години пауза. Момчетата на треньора Петър Дочев се наложиха у дома над Монтана с 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 25:19) в мач №4 от финалния плейоф в Суперлигата.

По този начин Нефтохимик спечели финалната серия с 3-1 победи, а с това и шампионската титла за втори път в историята си след 2007 година. Бургазлии спечелиха и правото да играят в квалификациите на Шампионската лига през следващия сезон. От друга страна Монтана за втора поредна година ще остане с бронзовите медали, след като завърши на второ място в редовния сезон. Среброто пък ще бъде за ЦСКА, които станаха победители в редовния сезон, но отпаднаха в полуфиналните плейофи именно от новите шампиони.

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...