29.01.2009 13:12

Неделчева стана №1 в бадминтона

Видян 1257 пъти | Коментари 0
Българската бадминтонистка Петя Неделчева е номер 1 в този набиращ сила спорт за 2008-ма година. Най-добрата ни състезателка спечели наградата за девети пореден път, съобщи sportal.bg. Неделчева се класира на 9-то място на Олимпийските игри в Пекин, а в момента е 13-та в световната ранглиста. Нейни подгласници са Стилиян Макарски и Линда Зечири. За треньор на годината бе определен Орлин Цветанов, който освен с Петя, Стилиян и Линда, работи и с Димитрия Попстойкова, която е балканска шампионка единично и на двойки за Европейската и Световна купа. Неделчева се надява най-после да спечели златен медал от 10 до 15 февруари в Ливърпул, където ще се състои Европейското първенство за смесени отбори. През август е Световното първенство, на което Петя Неделчева също се е заканила да донесе отличие за България. През 2008-ма година родните бадминтонисти участваха в двете европейски първенства поотделно за мъже и за жени в Холандия и в Европейското за смесени отбори в Дания, като винаги намираха място в Топ 10, заяви за БГНЕС председателят на БФ Бадминтон д-р Пюзант Касабян.

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.