Младежкият национален отбор на България (до 21 години) постигна авторитетна победа

13.09.2023 15:15

Младежите на България надвиха Израел в квалификациите за Евро 2025

Видян 1411 пъти | Коментари 0

Младежкият национален отбор на България (до 21 години) постигна авторитетна победа с 1:0 над връстниците си от Израел в среща от група D на европейските квалификации.

Единственото попадение вкара Никола Илиев пет минути след началото на второто полувреме, след като Мартин Сораков наказа грешка на израелски защитник, отне му топката и подаде. Това е първа победа за момчетата на селекционера Александър Димитров в кампанията и с нея те вече имат 4 точки от два мача, след като преди 5 дни направиха 1:1 при визитата на Естония. За момента Полша е на върха с 6 точки.

Българският отбор започна срещата много активно и създаде три добри възможности, които бяха пропилени от Никола Илиев и Петър Андреев на два пъти. В 27-ата минута Станислав Шопов изведе Георги Николов, който обаче стреля слабо от удобна позиция. Шопов беше в основата на атаката на Андреев минути по-рано, когато обаче крилото на Локомотив Пловдив си поведе прекалено силно топката и не успя да нанесе решаващ изстрел.

Второто полувреме започна с много важно спасяване на вратаря Пламен Андреев, който отрази опасен удар на Анан Халаили. Секунди по-късно България откри резултата чрез пристигналия в ЦСКА 1948 под наем от Интер Илиев. До края на мача българите имаха по-добрите положения и можеха да направят резултата по-убедителен.

Израелците са полуфиналисти от последното европейско за младежи.

Следващият мач на България е срещу Германия на 13 октомври.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже: