06.03.2011 17:58

Ливърпул отмъсти на Бербо

Видян 1299 пъти | Коментари 0

Ливърпул изтреска 3:1 кръвния си враг Манчестър Юнайтед във Висшата лига и така си отмъсти за поражението 2:3 на 19 септември миналата година. Тогава 3 гола за Червените дяволи наниза нашият Димитър Бербатов, който обаче вчера успя да уцели само дясната греда. Хеттрик обаче на Анфийлд имаше – топката след мача си взе холандският грозник Дирк Кайт. С трите му попадения Ливърпул удари спирачки на Юнайтед към титлата и даде рамо на друг червен отбор – Арсенал, който въпреки издънката си онзи ден – 0:0 със Съндърланд у дома, догони лидера на 3 точки, а до края на сезона има по-добра програма.
Тимът от Града на Бийтълс поведе в 34-ата минута, когато уругваецът Луис Суарес навърза четирима, стреля от малък ъгъл вляво в наказателното поле към вратата и почти от голлинията на празна врата Дирк Кайт вкара за 1:0. Бледоликият блондин удвои 5 минути по-късно за ужас на мениджъра на Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън, който претендира за дузпа в 44-ата, когато Джейми Карагър удари секирата на Луиш Нани.
В 65-ата минута Дирк Кайт оформи своя хеттрик, а Луис Суарес се отчете с втора асистенция. В последните секунди мексиканецът Хавиер Ернандес-Чичарито направи резила на Манчестър Юнайтед с една идея по-малък.