Второто полувреме беше още по-зрелищно

17.10.2022 15:17

Ливърпул намери сили и вдъхновение да изиграе най-добрия си мач и да нанесе първа загуба на Манчестър Сити

Видян 1894 пъти | Коментари 0

В зрелищен мач, белязан от агресия, интригуващи моменти и футбол от висока класа Ливърпул победи Манчестър Сити с 1:0 на своя Анфийлд. Мърсисайдци се наложиха над шампиона във Висшата лига с попадение на Мохамед Салах в 76-ата минута.
Успехът в дербито на 11-ия кръг от първенството е много ценен за червените, които прекъсват и серия от три поредни срещи без победа. В същото време Сити претърпява първа загуба от началото на сезона и по този начин остава на четири точки зад лидера Арсенал.

Ливърпул се изкачва до осмата позиция с 13 точки, на 14 зад артилеристите, като има и мач по-малко.
От първите минути двубоят се игра на много високи обороти. Ливърпул беше изключително агресивен от началото, независимо че Юрген Клоп беше направил няколко промени, една от най-интересните беше отсъствието на Трент Александър-Арнолд. До 20-ата минута имаше два точни удара към вратите. Бернардо Силва отправи такъв за Сити, а Диого Жота за домакините. До края на първата част Сити имаше отличен шанс да поведе, но удар с глава на суперголмайстора Ерлинг Холанд беше отразен от Алисон.

Второто полувреме беше още по-зрелищно. Салах проппусна сам срещу вратаря в 51-ата минута, когато Едерсон успя да направи ефектно спасяване. Само две минути по-късно Сити стигна до гол чрез Фил Фоудън, но той беше отменен заради нарушение на Холанд в хода на атаката. В 76-ата минута Ливърпул поведе, когато Жоао Кансело не успя да изчисти топката, Салах я пое около централната линия и останал сам срещу Едерсон не сгреши - 1:0.
Ливърпул имаше по-чистите положения и заслужаваше да победи.