17.08.2009 10:55

Литекс загуби у дома от Пирин

Видян 1152 пъти | Коментари 0

Литекс записа изненадваща загуба още във 2-ия кръг на първенството на “А” група. Ловчанлии паднаха с 0:1 от Пирин у дома и огорчиха както феновете си, така и почетния президент Гриша Ганчев, информира БГНЕС.

Литекс имаше тотално превъзходство през целия мач, но редица пропуски пред вратата на отбора от Благоевград му попречи да запише поне равен. През първото полувреме Христо Янев на два пъти бе близо до гола, но в последния момент действа разсеяно и не успя да отбележи. Дока веднъж прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада. През втората част картината на терена не се промени. Литекс атакуваше, а Пирин се бранеше геройски. И дочака 85-ата минута, когато след бърза контраатака Цачев се измъкна от защитата на “оранжевите” и прати топката в мрежата. Пирин завърши мача с десет души. В даденото от рефера продължение Ризов бе изгонен за втори жълт картон.