27.10.2008 10:41

Литекс надигра Локо на Лаута

Видян 1711 пъти | Коментари 0

Гостуващият тим на Литекс успя да надиграе Локомотив Пловдив и заслужено си тръгна от Лаута с трите точки. Резонно футболистите на Станимир Стоилов поведоха в резултата в 18-та минута, когато бразилецът Том успя с премерен шут от границата на наказателното поле на домакините да преодолее вратаря на Локо Стоян Ставрев.

Отново стражът на Локо трябваше да извади топката от мрежата си в 38-та минута, когато след негово неразчетено излизане Нифлор го изпревари и насочи с глава топката във вратата му за 2:0.

Почетното попадение за домакините реализира Мартин Сечков в 77-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите той отбеляза с глава. Отново гол с глава, но този път за актива на Литекс вкара Крум Бибишков, няколко минути преди мача за крайното 1:3.

Пред ТВ2 треньорът на домакините Аян Садъков заяви, че отборът на Литекс като по-стойностен заслужено е победил.

Припомняме, че в мачове от същия 10 кръг на А група, играли се онзи ден, ЦСКА победи на „Българска армия“ отбора на Черноморец с 2:1, Спартак Варна и Ботев направиха 0:0, със същия резултат си поделиха точката и отборите на Миньор Перник и Пирин Благоевград. Като домакин Локомотив Мездра разби с 4:0 гостуващия си адаш от София. В последния двубой от кръга днес Славия приема Вихрен от 15 часа на стадиона си в кв. „Овча Купел“.

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.