02.08.2009 13:20

Левски спечели Суперкупата на България

Видян 1859 пъти | Коментари 0

Футболистите на Левски победиха Литекс с 1:0 и спечелиха трета Суперкупа в историята си. По този начин сините се изравниха с ЦСКА по брой спечелени титли от този формат. Литекс пък остана отбора с най-много загубени финали за Суперкупата, като броят им е цели четири. Срещата се игра на стадион ''Васил Левски'' пред близо 6000 зрители, а двата отбора не показаха завидни умения и мачът като цяло бе скучен. Голът за Левски падна в 65-ата минута, когато Седрик Бардон навлезе в наказателното поле на Литекс стреля, но ударът му бе париран от Голубович, а при рикошета топката се оплете в мрежата. До края мачът бе изпълнен с нерви и напрежение и в 68-ата минута Левски остана с човек по-малко, след като Тиберканин си изкара втори жълт и съответно червен картон. Най-неприятната вест за сините дойде в 83-ата минута, когато Владо Гаджев получи тежка контузия в коляното, която ще го извади от игра за 6 месеца. Въпреки тези премеждия сините запазиха минималната си преднина.

Авторът на единственото попадение в срещата Суперкупата Еврофутбол на България Седрик Бардон бе избран за най-добър футболист на мача. Французинът получи специален плакет от Еврофутбол. Той събра най-много гласове от журналистите, отразяващи срещата. За първи път във финал за Суперкупата се избира най-добър футболист на мача.