07.03.2010 17:54

Левски се завърна в борбата за титлата

Видян 1557 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
В първия си официален мач за пролетта футболистите на Левски взеха важна победа срещу Миньор. Шампионите победиха перничани с 3:1 на стадион Славия в мач от 17-ия кръг, пред погледа на 7000 зрители. Левскарите се оказаха догонващи в резултата още в 14-ата минута, когато Димитър Илиев се възползва от неразбирателство в синята отбрана и откри резултата за Миньор. Само седем минути бяха нужни на Левски, за да стигне до изравнително попадение. Жоазиньо наниза много красив гол от границата на наказателното поле. В 26-ата минута Любомир Витанов от състава на чуковете получи заслужен червен картон, след като почти не счупи крака на Милиев. Символичните домакини играха повече от 65 минути с човек повече, но еднотипните атаки не доведоха до нищо серизно пред вратата на орките. Така се стигна до скандалната 89-ата минута, когато реферът Ангел Ангелов отсъди спорна дузпа в полза на Левски и изгони Костадин Марков. Бардон бе точен от бялата точка, а сините се възползваха от численото предимство и Жоазиньо вкара втори гол в продължението за крайното 3:1.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.