07.02.2010 17:13

Левски падна с 0:3 от Шериф Тираспол

Видян 1310 пъти | Коментари 0

Отборът на Левски загуби с 0:3 контролната си среща срещу водача в молдовската първа дивизия Шериф Тираспол, предаде БГНЕС.

Двубоят се игра в спортния център "Алфа" до кипърския град Ларнака. Шампионът показа доста вяла игра в днешната контрола. Първото попадение отбеляза Ерохин, който останал непокрит, засече центриране от корнер и прати топката в мрежата на Левски. Преди падането на гола в 44-та минута Ерохин можеше да отбележи малко по-рано, но самостоятелният му пробив завърши с удар в аут. Съотборникът му Арбанас пък затрудни стража на "сините" с хубав шут от фаул. Българите имаха изгодно положение в 19-та минута, но молдовската отбрана се справи с Мирослав Антонов. През втората част Георги Иванов-Гонзо пробва изцяло подновен състав, като само ветеранът Елин Топузаков остана на терена. В 50-та минута след карамбол пред вратата на Шериф Левски пропусна да изравни резултата. Първо Еньо Кръстовчев не можа да засече центриране на Йовов, след това Жоазиньо, в който попадна топката, не успя да вкара. Малко по-късно резервния вратар Цветан Димитров изби с ръце топката извън наказателното поле. Вместо обаче да изгони стража, реферът на двубоя се посъветва с Гонзо, който замени Димитров с игралия през първата част Георги Петков. Малко по-късно без червен картон бе изгонен и Георги Христов за реплика към рефера Пастелис Йоргос. В 84-та минута Шериф вкара и второто си попадение чрез Владимир Волков, който се разписа след изпълнение на дузпа. Малко по-късно обаче кипърския арбитър изгони и Волков, като на негово място влезе друг играч. В последната минута на редовното време резултатът стана класически в полза на молдовския отбор - Родригес вкара за 3:0 след изпълнение на дузпа.