17.06.2009 17:03

Южна Корея елиминира Иран за ЮАР 2010

Видян 1327 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Националните отбори на Южна Корея и Иран направиха 1:1 в световна квалификация, след което тима от Средния Изток остана без надежди за автоматично класиране на световния шампионат в ЮАР през 2010 година, предаде БГНЕС.

Южна Корея вече се бе класирала на световния форум и ще играе на толкова високо ниво за седми пореден път. Иран е с еднакъв брой точки в квалификационна група 2 на Зона Азия с отборите на Северна Корея и Саудитска Арабия, които играят по-късно днес. Саудитските трябва да загубят, за да играят иранците в Африка. Седем ирански футболисти започнаха мача със зелени връзки на ръцете, което явно бе в подкрепа на загубилия президентските избори в страната Мирхосейн Мусави. Феновете на иранския тим пък бяха опънали плакати от типа: "Освободете Иран!". Иран поведоха с 1:0 след автогол на Ким Донг-жин, който бе ударен нещастно след центриране и прати топката в своята врата. Играчът на Манчестър Юнайтед Парк Джи-сун обаче вкара страхотно попадение с левия крак за крайното 1:1, след точен шут под горната греда на съперника в 81-та минута. Иран, които са четвърти в класирането, трябваше да надвият лидера Южна Корея и да се надяват Северна Корея да срази Саудитска Арабия, за да заминат директно за ЮАР.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс