20.09.2009 10:43

Юве поведе в Серия А след победа над Ливорно

Видян 1390 пъти | Коментари 0

Ювентус продължава с пълен актив от 12 точки в Серия А, след като победи Ливорно с 2:0 у дома в Торино в мач от четвърти кръг.

"Старата госпожа" реши мача в своя полза още през първото полувреме с голове на Винченцо Якуинта (8`) и Маркизио (30`), които реализираха единствените възможности за Юве. Гостите от Тоскана имаха много положения, но великолепни изяви на Джанлуиджи Буфон не позволиха на Ливорно да стигне дори до почетен гол. В другия снощен мач Наполи не успя да победи Удинезе в къщи и след нулево равенство натискът върху треньора на южняците Роберто Донадони неминуемо ще се увеличи. Отборът на Донадони доминираше в срещата, но гостите можеше да си тръгнат и с трите точки, след като гол на Антонио Ди Натале бе неправилно отменен заради засада. Лидерът Ювентус може да бъде застигнат днес от Дженоа и Сампдория, които имат по 9 точки. Информацията е ан БГНЕС.