21.12.2008 17:00

Юнайтед стана световен клубен шампион

Видян 998 пъти | Коментари 0

Владетелят на шампионската корона на Европа Манчестър Юнайтед прибави още един ценен трофей към златната си витрина. Този път футболните бойци на Сър Алекс се наложиха с 1:0 над еквадорския ЛДУ Кито за Интерконтиненталната купа. Това е втори трофей за английския шампион от 3 участия във финала. През 1999 годиниа, отново водени от Фъргюсън, "червените дяволи" победиха Палмейрас (Бразилия) с 1:0.
9 години по-късно в 73-ата минута на мача Кристиано Роналдо овладя топката на границата на наказателното поле, подаде я на Рууни и той със силен диагонален удар откри резултата в полза на тима си. Българинът Димитър Бербатов остана резерва и въобще не се появи и игра. През всичките 90 минути топката се контролираше от европейския тим, а футболистите на ЛДУ разчитаха на контраатаки. Удари на Рууни, Тевес, Роналдо, Парк и Фърдинанд бяха отразени от вратаря на ЛДУ, който се превърна в герой за своя тим. В 49-ата минута Неманя Видич от състава на Юнайтед получи директен червен картон. Той удари с лакът в лицето Мансо и заслужено бе изгонен. До края на мача ЛДУ се опитаха да изравнят резултата, но Ван Дер Саар бе перфектен и отрази всички удари, отправени към него.

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.