Интер победи Атлетико Мадрид с 1:0 в първи мач между двата отбора от осминафиналите в Шампионската лига.

21.02.2024 10:10

Интер постигна ценна победа срещу Атлетико

Видян 1098 пъти | Коментари 0

Интер победи Атлетико Мадрид с 1:0 в първи мач между двата отбора от осминафиналите в Шампионската лига. В домакинството си на Сан Сиро синьо-черните стигнаха до успеха с гол на Марко Арнаутович в 79-ата минута.

Нападателят влезе от пейката на почивката на мястото на контузения Маркос Тюрам.

Интер игра по-добре от съперника си, като създаде повече положения и отправи общо 19 удара. Изстрелите за Атлетико бяха само седем, при това без нито един точен.

Реваншът е на 13 март в Мадрид.

В друга среща ПСВ и Борусия (Дортмунд) завършиха 1:1 в Айндховен. Бившият играч на ПСВ Дониел Мален откри за Борусия в 24-ата минута, но нидерландският тим изравни в 56-ата след точно изпълнена дузпа от Люк де Йонг.