Следващата съперничка на 40-годишната Серина е втората поставена Анет Контавейт от Естония.

30.08.2022 09:48

Халеп отпадна от US Open, Серина Уилямс продължава

Видян 4045 пъти | Коментари 0

Седмата поставена Симона Халеп отпадна още в първия кръг на US Open, докато шесткратната шампионка Серина Уилямс продължава напред.

Румънката загуби с 2:6, 6:0, 4:6 от 20-годишната Дария Снигур от Украйна, която премина през квалификациите, за да влезе в основната схема на турнира от Големия шлем в Ню Йорк.

В решителния трети сет Снигур отрази брейкбол и използва възможностите си за пробив, за да дръпне с 4:1. Младата украинка пропусна два мачбола при сервис на Халеп, но не трепна и в следващия гейм затвори мача.

“Разбира се, че съм много щастлива. Направих нещо невероятно. Благодаря на Симона за чудесния мач, който направихме. Тази победа е за Украйна, за семейството ми и за всички, които ме подкрепят”, заяви през сълзи Снигур.

Номер 124 в света, ще срещне във втория кръг Ребека Марино от Канада.

По-късно на централния корт "Артър Аш" Серина Уилямс победи Данка Ковинич от Черна гора с 6:3, 6:3 след час и 41 минути игра. Американката направи пет пробива в двубоя, а допусна два. Уилямс, която обяви, че Откритото първенство на САЩ ще е е последния ѝ турнир, записа 23 печеливши удари (9 аса) при 25 непредизвикани грешки (6 двойни).

Мачът се игра пред над 29 хиляди зрители, сред които бяха имена като Бил Клинтън, Майк Тайсън, Спайк Лий, Хю Джакман, Линдзи Вон и Куин Латифа.

"Когато излязох на корта, посрещането от феновете бе невероятно. Беше толкова шумно, че го усещах физически. Беше страхотно чувство, което никога няма да забравя. В същото време знаех, че трябва да остана концентрирана, защото ми предстои мач", сподели след успеха носителката на 23 титли от Големия шлем.