Следващият съперник на Гришо се определя в мача между Холгер Руне (Дания) и Феликс Оже-Алиасим (Канада).

29.09.2023 10:28

Гришо със знаменит обрат в Пекин

Видян 2446 пъти | Коментари 0

Григор Димитров записа знаменита победа на старта на АТР 500 турнира по тенис на твърди кортове в Пекин.

Той губеше с 2:6, 1:5 срещу американеца Макензи Макдоналд, но в крайна сметка го надигра с 2:6, 7:6(4), 6:1 след 2 часа и 7 минути игра.

Американецът започна агресивно двубоя и поведе с 4:0 гейма. Димитров след това поизравни играта срещу 39-ия в света, но в осмия гейм Макдоналд затвори частта при втория си сетбол, когато ретурът на 32-годишния Григор излезе в аут.

В следващия сет картината не се промени. Макензи Макдоналд поведе с 5:1 с два пробива срещу финалиста в Пекин от 2016 година. В осмия гейм 28-годишният янки сервираше за победата, но Григор го проби на нула и оттам започна обратът. След това българинът взе безпроблемно подаването си и Макдоналд отново застана на основната линия, за да затвори двубоя. Димитров обаче поведе с 40:15 и върна и този брейк, за да стигне до 5:5. В 11-ия гейм след двойна грешка американецът стигна до точка за пробив, но Гришо го „изтри“ с ас и после взе пети пореден гейм, за да поведе в сета.

Стигна се до тайбрек. В него размяната на полетата дойде при 3:3 точки. Димитров стигна до два сетбола при 6:4 и реализира първия с печеливш удар от форхенд по диагонала.

Пропадането на американеца продължи и Григор го проби на старта на заключителния гейм. След това Макдоналд повика физиотерапевт на корта заради проблеми с дясното рамо. После Димитров продължи да доминира и направи втори брейк за 4:1. В седмия гейм българинът имаше два мачбола, но американецът успя да ги отрази, но при третия Димитров успя да приключи срещата с форхенд уинър.