Той стигна до 6:2 и реализира още първия си сетбол, след като бекхендът на Джари спря в мрежата.

13.10.2023 13:24

Гришо мина и през Джари за дебютния си полуфинал в Шанхай

Видян 3332 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Най-успешният български тенисист в историята Григор Димитров за девети път в кариерата си се класира на полуфинал в турнир от сериите Мастърс 1000 и за първи през 2023 година.

В Шанхай поставеният под №18 Димитров се наложи над 22-ия в схемата чилиец Николас Джари със 7:6(2), 6:4 и така спечели за първи път срещу този съперник в третия мач помежду им, като достигна дебютния си полуфинал в надпреварата.

Григор спечели жребия и избра да сервира. В шестия гейм той стигна до точка за пробив след двойна грешка на 198-сантиметровия южноамериканец, но съперникът се спаси с мощни сервиси. В крайна сметка се стигна до тайбрек. В него 32-годишният българин доминираше и размяната на полетата дойде при 5:1 точки за него. Той стигна до 6:2 и реализира още първия си сетбол, след като бекхендът на Джари спря в мрежата, пише БНР.

Димитров имаше брейкбол и в откриващия гейм на следващата част, но отново не успя да го осъществи. Той все пак стигна до пробив за 4:3 при третата си възможност. След това повика физиотерапевт на корта за кратък масаж, а после сервира на нула, за да затвърди брейка. При 5:4 бившият №3 в света сервираше за победата. Той поведе с 40:15 и ликува след първия мачбол.

С този успех Димитров си осигури 360 точки за световната ранглиста, където е на 19-ото място.

Петият в схемата на Мастърс 1000 турнира по тенис в Пекин Андрей Рубльов е съперникът на Григор на полуфинала в събота.

Това стана факт, след като руснакът се наложи над френския левичар Юго Умбер с 6:2, 6:4 за точно час и половина игра. Така той се реваншира за загубата от този съперник в Пекин на 30 септември.

Снимка: Ройтерс

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс