28.06.2013 16:58

Григор напусна Уимбълдън след епичен мач със словенец

Видян 1361 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна от Уимбълдън след загуба във втория кръг от словенеца Грега Жемля с 2:3 сета (6-3, 6-7, 6-3, 4-6, 9-11).

Мачът започна в четвъртък, но бе прекъснат заради дъжд при резултат 9:8 в полза на Жемля в решаващия пети сет, и доигран в петък.

Григор Димитров е 29 в схемата на турнира, но отстъпи във втория кръг от 55-я в света словенец.

Участието си в турнира обаче продължава Цвети Пиронкова, която победи чехкинята Барбора Захлавова-Стрицова със 7:5, 6:3 и в третия кръг ще играе с хърватката Петра Мартич.

Пиронкова е 72-ра в ранглистата на WTА, а хърватката 141-ва.

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.