Григор Димитров

03.10.2023 16:09

Григор Димитров загуби от Синер на четвъртфиналите в Пекин

Видян 1780 пъти | Коментари 0

Григор Димитров отпадна от турнира от сериите АТП 500 в Пекин след загуба срещу Яник Синер - 4:6, 6:3, 2:6. Двубоят между българина и шестия в световната ранглиста беше много оспорван и продължи 2 часа и 32 минути.

Най-добрият български тенисист загуби още първия си сервис гейм в мача и след това двамата с 22-годишния Синер си взимаха подаванията до края на сета. Във втората част изглеждаше, че италианецът бързо ще вземе надмощие, но Димитров спаси всички 9 възможности за пробив, до които Синер достигна, а на свой ред осъществи брейк, поведе с 5:3 и после прибра втория сет в актива си.

За съжаление, в решаващата трета част Григор допусна отново ранен пробив, а след това не оползотвори няколко открили се възможности да изравни геймовете и в крайна сметка отстъпи пред Синер.

Общо италианският тенисист осъществи три пробива от 15-те си възможности, докато Димитров успя веднъж от осем шанса. Българинът направи малко повече непедизвикани грешки (15:13), беше по-убедителен при вкаран първи сервис (70% срещу 68%), но второто му подавне не бе ефективно - на него той спечели едва половината разигравания, докато Синер се справи в 2/3 от случаите (66,5%).

Това бе трети мач между двамата, като сега балансът е в полза на Синер - 2:1.

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.