Двамата се срещнаха за четвърти път. В общия баланс Димитров води с 3:1 победи срещу Карацев.

14.02.2023 10:02

Григор Димитров потегли с експресна победа в Ротердам

Видян 1889 пъти | Коментари 0

Григор Димитров започна по перфектен начин участието си на турнира от сериите АТР 500 в Ротердам с експресна победа над полуфиналиста от Australian Open 2021 Аслан Карацев. Гришо само за 59 минути игра разгроми противника си с 6:1, 6:3 и вече гледа към следващото си предизвикателство.

В следващия кръг Григор ще трябва да преодолява доста по-сериозно препятствие, защото го очаква двубой с петия поставен в схемата и световен номер 10 Хуберт Хуркач.
За разлика от предишните им три мача, този път Димитров нямаше никакви проблеми да наложи преимуществото си на корта, а и съперникът му не беше на необходимото ниво, правейки само 7 уинъра и цели 22 непредизвикани грешки. За сравнение Григор беше доста по-дисциплиниран и концентриран с 11 печеливши удара и само 11 сбъркани топки, а и подсеченият му бекхенд отново се оказа решително оръжие срещу противника.
Позитивните впечатления от играта на Димитров през новия сезон продължават, а и Ротердам беше мястото на последния му засега финал - през 2018-а, когато не можа да се противопостави на Роджър Федерер заради вирус точно преди мача им.