Последваха обаче три поредни точки за бившия №3 и той взе първата част.

16.02.2023 10:48

Григор Димитров победи световния №10 в Ротердам

Видян 3603 пъти | Коментари 0

Григор Димитров се класира на четвъртфинал в турнира от сериите АТП 500 в Ротердам след победа над Хуберт Хуркач 7:6 (4), 7:6 (5). Българинът се справи с десетия в световната ранглиста за час и 50 минути.
Двубоят беше много оспорван и белязан само от два пробива. Хуркач завърши с впечатляващите 19 аса, а Димитров с осем, но и три двойни грешки.

Гришо постигна трети успех в третия си мач с Хуркач, като предишните два бяха в надпревари от Мастърс категорията (Индиън Уелс 2021 и Монте Карло 2022 г.).

Общо в кариерата си вече Димитров има 31 победи срещу съперници от топ 10. Той се класира за четвърти път на четвъртфиналите в Ротердам - през 2013-та той отпадна на полуфинал от Хуан Мартин дел Потро, през 2017-а бе спрян на четвъртфинал от Давид Гофен, а през 2018-а стигна до последния си засега финал, записвайки поражение от Роджър Федерер. Григор прекрати поредицата си от четири загуби срещу съперници от топ 10 на световната ранглиста.

Първият сет се движеше гейм за гейм преди да се стигне до тайбрек. В него Димитров поведе с 4:1, но се стигна до равенство. Последваха обаче три поредни точки за бившия №3 и той взе първата част.
Втората част се разви идентично, но имаше размяна на пробиви. Хуркач поведе с 4:3, но Димитров взе подаването на съперника си в следващия гейм, при това на нула. В тайбрека равенството се задържа до 3:3, след което Димитров взе три поредни точки. Хуркач намали до 5:6, но Димитров затвори двубоя.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс