Григор Димитров

09.10.2023 15:13

Григор Димитров победи Хачанов и продължава напред в Шанхай

Видян 1724 пъти | Коментари 0

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров постигна победа със 7:6(6), 6:4 за 2 часа игра срещу световния номер 14 Карен Хачанов в третия кръг на Мастърс-а в Шанхай. Гришо регистрира шестата си победа над противник от топ 20 в световната ранглиста за 2023 година, както и трета такава на твърди кортове след онези над Хуберт Хуркач и Холгер Руне.

Българинът спечели 80-минутния първи сет с тайбрек, в който трябваше да отразява сетбол, а преди това бе елиминирал и точки за пробив на съперника. При 2-0 в полза на Гришо в дългия гейм се наложи едночасово прекъсване заради дъжд, а организаторите определено се забавиха с активирането на подвижния покрив над централния корт.

Само един пробив свърши работа на Григор във втория сет (и изобщо в мача), като той постигна трета победа над Хачанов в три официални мача помежду им, имайки и един успех на демонстративния турнир в Хърлингам.

Димитров вече има 33 победи през 2023 година и това е най-доброто му постижение в това отношение от 2017-а насам, когато натрупа 49, а през 2014-та имаше 50. Може би малко изненадващо на фона на този факт едва сега топ тенисистът ни записа последователни успехи на Мастърс турнир, след като в предишния кръг елиминира Александър Вукич.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.