12.08.2016 11:00

Фиджи спечели историческо първо олимпийско злато на ръгби

Видян 1595 пъти | Коментари 0

Фиджи спечели историческо първо олимпийско злато в дебютния за игрите спорт – ръгби. Това е изобщо първи медал от олимпийски игри за малката островна държава.

Във финала мъжкият национален отбор на страната победи безапелационно тима на Великобритания с 43:7.

Капитанът на новите шампиони Осеа Колиенасу демонстрира, че отборът му е твърдо решен да спечели, след като реализира есе още в 57-ата секунда, а в развитие на двубоя записа и два допълнителни опита, за да завърши мача с девет точки.

До края на първата част пък резултатът набъбна до 29:0 със завършени атаки в противниковата зона на Джери Тувай, Леон Накарава и Ватемо Равуву.

Британците направиха няколко грешки и рядко имаха шанс за атака.

През второто полувреме нещата не се промениха и Фиджи отново реализира бързо есе на Джошуа Туисова.

Европейците успяха да отбележат първите си точки едва в 16-ата минута на мача, които бяха дело на Дан Нортън. След неговото есе Маркъс Уотсън добави две точки от допълнителния удар, а Фиджи сложи край на срещата с пет точки на Вилиаме Мата.

Бронзовият медал в турнира бе спечелен от ЮАР, който се наложи с 54:14 над Япония в малкия финал.

Титлата при жените по ръгби беше спечелена от отбора на Австралия преди три дни. Сребърните и бронзовите отличия отидоха за Нова Зеландия и Канада.

Източник: Медиапул