08.10.2019 16:40

Федерер се върна на победния път след загубата от Гришо

Видян 1579 пъти | Коментари 0

На Роджър Федерер рядко му се налага да играе на полупразен корт, но такъв бе случаят в първия му мач на Мастърса в Шанхай, предава Dir.bg

Швейцарецът обаче записа победа над испанеца Алберт Рамос-Винолас с 6:2, 7:6(5) за час и 26 минути.

Това бе първият му официален мач след загубата от Григор Димитров на US Open и въпреки тайбрека във втория сет, победата дойде по категоричен начин.

Федерер не даде нито една възможност за пробив на 46-ия в света и спечели впечатляващите 91% от точките си на първи сервис, като го вкарваше в 80% от случаите.

Рамос нямаше възможност да се противопостави на този процент, макар че съперникът му така и не потърси пробив във втория сет.

Стигна се до тайбрек, в който Маестрото поведе с 1:4 точки, но успя да обърне развоя в своя полза.

В следващия кръг ще се изправи срещу Давид Гофен или Михаил Кукушкин.

Снимка: Getty Images