07.06.2009 18:50

Федерер с първа победа на Ролан Гарос

Видян 1594 пъти | Коментари 0

Роджър Федерер триумфира с 14-ата титла от Големия шлем и първа на Ролан Гарос в кариерата си, след победа в три сета над Робин Содерлинг в Париж. Втората ракета в света се наложи над шведа с 6-1, 7-6 (7-1), 6-4 след 115 минути игра, предаде БГНЕС. Швейцарецът започна мача много уверено и спечели първата част само за 23 минути. Вторият сет бе прекъснат за малко, след като на корта нахлу зрител с швейцарския флаг. Той бе изведен от стюардите, а Федерер след инцидента загуби три поредни точки и Содерлинг изравни 2-2. Последва сигурна игра и на двамата в сервиса им и се стигна до тайбрек, който опитният Федерер спечели със 7-1. При 5-4 в третия сет швейцарецът се възползва от първия си мачпойнт и спечели двубоя, изравнявайки постижението на Пийт Сампрас от 14 титли от Големия шлем. Федерер също така стана вторият тенисист след Андре Агаси с трофеи от всички четири турнира от Големия шлем. Досега швейцарецът нямаше загуба от Содерлинг в 9 мача помежду им.