Еди Пенев

17.10.2023 15:49

Еди Пенев спечели Световната чалъндж купа на земя в гимнастиката

Видян 1677 пъти | Коментари 0

Гимнастикът Еди Пенев спечели Световната чалъднж купа на земя за 2023 г. Националът на България победи в два от шестте старта на веригата. Живеещият и трениращ в САЩ Пенев стана шампион във Варна и в Осиек (Хърватия), като събра общо 85 точки за сезона. Той изпревари Кристофър Мезарош (Унгария), който завърши с 80 точки и Ахмед Ондер (Турция) с 65 точки.

Друг български гимнастик - Йордан Александров, влезе в Топ 3 на Световната чалъндж купа в две от дисциплините - успоредка и висилка. В подреждането на успоредка Александров събра 51 точки, а пред него са само Кристофър Мезарош (Унгария) с 66 точки и на Олег Верняев (Украйна) с 60. На висилка българинът има 43 точки. Носител на трофея там стана Тин Сърбич (Хърватия) с 61 точки и Артур Мариано (Бразилия) с 50 точки.

Божидар Златанов остана четвърти на прескок с 50 точки, като само пет точки не му стигнаха за място в челната тройка. В същата дисциплина Кевин Пенев се нареди на девето място. По-малкият брат на Еди Пенев спечели квота за олимпийските игри в Париж догодина, след като завърши осми на световното в Антверпен по-рано този месец.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!