Новак Джокович

05.06.2023 15:16

Джокович се класира за рекорден 17-и път за четвъртфиналите на Ролан Гарос

Видян 1674 пъти | Коментари 0

Носителят на 22 титли от Големия шлем Новак Джокович стигна до четвъртфиналите на Ролан Гарос след нова победа в три сета. Сърбинът надигра Хуан Пабло Варияс от Перу с 6:3, 6:2, 6:2. Срещата в Париж продължи по-малко от два часа. Бившият №1 продължава по график за 23-та титла в Шлема и все още не е загубил сет от началото на турнира. Единствените колебания на Джокович бяха в първия сет, но сърбинът бързо успя да вдигне темпото.
"Той е специалист на тази настилка и се радвам много на прогреса му в последните години. Аз също се чувствам добре. Може би не така като преди 10 години и трябва да се съобразявам повече с тялото си", коментира Джокович след мача.
Джокович продължава непобедената си серия на осминафинали в Париж - 17 от 17. Той не пропуска класиране на четвъртфиналите на Ролан Гарос от 2009 насам, когато беше елиминиран от Филип Колшрайбер в трети кръг. Също така в кариерата си Ноле продължава да няма поражение срещу съперник извън топ 90 на световната ранглиста в първата седмица на турнири от Големия шлем.