28.07.2009 11:18

Черноморец направи равенство срещу гръцкия АЕК

Видян 1489 пъти | Коментари 0

Черноморец записа равенство 1:1 срещу гръцкия АЕК в контролна среща, играна пред около 1 000 зрители на стадиона в Лангенфелд, предаде БГНЕС.

В този двубой мениджърът Красимир Балъков реши да даде възможност на по-младите играчи да покажат своите възможности. В същото време на някои от титулярите като Паскал Борел, Ники Кръстев, Траян Дянков и Нилтон бе дадена почивка. Почти цял мач на високо ниво изигра 17-годишния юноша Георги Терзиев, а през второто полувреме в игра влезе и другото ново попълнение на "акулите" - 20-годишният Мирослав Коев. В двете полувремена треньорския щаб заложи на два различни състава. През първата част на мача основният състав на АЕК имаше игрово предимство и създаде няколко опасности пред Владо Стоянов, но вратарят и защитниците пред него се справиха. Веднъж гърците уцелиха и страничната греда. Костадин Дяков и Мишел имаха възможности да обстрелват вратата на гърците, но вратарят се справи с ударите им. Второто полувреме бе равностойно като футболистите на участника в Лига Европа владееха по-дълго време топката, а играчите на Черноморец контраатакуваха. Така се създадоха няколко опасности пред вратата на южните ни съседи. В 60-та минута обаче, грешка в тима на "акулите” позволи на символичните гости да поведат чрез гол на Михалис. Последваха няколко остри влизания към гръцката врата и удари на Гонзалес, Карбони и Мориц. В 82-ата минута влезлият Николай Кръстев с глава уцели напречната греда, но топката не влезе в мрежата на АЕК. Все пак по-настойчивият отбор в заключителните минути, този на "акулите” успя да отбележи попадение. След хубаво центриране на Светлин Симеонов, топката попадна у Мориц, който с глава направи безпомощен гръцкия вратар и изравни резултата 1:1. Така в поредната си контрола в Австрия момчетата на Красимир Балъков постигнаха отново престижен резултат, срещу участник в европейските клубни турнири. Днес отборът ще тренира веднъж, след което с полет от Мюнхен се прибира в България.

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?