10.01.2014 12:32

Блестяща Пиронкова спечели първа титла!

Видян 1108 пъти | Коментари 0

Прекрасен български ден! Брилянтна Цвети Пиронкова спечели първата си титла в турнир от WTA!

Българката, №107 в женската ранглиста, по изключителен начин размаза германката Ангелик Кербер в два сета (6:4, 6:4) във финала на турнира в Сидни и така стартира сезона си по възможно най-добрия начин.

Пиронкова показа непоколебимо представяне през целия турнир и записа 8 поредни победи - след като стартира турнира от квалификациите. Тя бе първият квалификант в историята на надпреварата в Сидни, който игра финал.

Още по-впечатляващи бяха последните три успеха на Цвети - тя разби последователно тенисистките от топ 10 в света Сара Ерани, Петра Квитова и Кербер, поставени в основната схема съответно под номерата 3, 2 и 5.

Почти сигурно е, че от понеделник пловдивчанката ще се завърне в топ 60 на женската ранглиста. Със спечелването на титлата, Цвети заработва 470 точки и $120 000.

В мача с Кербер пловдивчанката записа общо 5 пробива срещу съперничката си на финала.

Цвети направи първия си пробив в 6-ия гейм за 4:2 в своя полза. Кербер обаче веднага върна пробива. При 5:4 в полза на българката, тя отново успя да пробие и записа първия сет на своя сметка.

Във втората част нещата се развиха по сходен начин – Цвети проби в 4-ия гейм, а Кербер веднага изравни резултата. В 7-ия гейм пък германката на свой ред спечели подаването на Пиронкова, а тя изравни в 8-ия.

Отново при 5:4 за пловдивчанката, тя съкруши Кербер още в първия си мачбол, след като бе повела с 15:40.