12.01.2009 17:44

Бекъм не успя до помогне на Милан

Видян 1509 пъти | Коментари 0

Мегасблъсъкът на 18-тия кръг в италианската Серия А между Рома и Милан завърши с атрактивното 2:2. Това бе и официалният дебют на Дейвид Бекъм с екипа на Милан. Английската футболна икона изненадващо започна като титуляр за гостите и остана на терена до 89-тата минута, когато бе сменен от Матьо Фламини. Бекс остави отлични впечатления с подаванията и отиграванията си в двубоя, но това не помогна на ''червено-черните'' да измъкнат победата. Напълно заслужено дойде и първият гол в мача, дело на Вучинич в 22-рата минута. Пато вкара за 1:1 още в 48-ата, след като се възползва от пас на своя сънародник Кака. Само 4 минути по-късно отново младокът даде преднина на Милан след самостоятелен рейд. ''Вълците'' все пак стигнаха до равенството в 71-вата минута отново чрез Вучинич, който с плонж с глава оформи крайното 2:2.
Във временното класиране Милан остана на трето място с 34 точки, на цели 9 зад своя градски съперник и лидер Интер. Рома пък е на незавидната 10-та позиция с 24.