28.08.2009 10:15

БАТЕ Борисов посече и Литекс

Видян 1808 пъти | Коментари 0

Отборът на Литекс приключи участието си в евротурнирите след загуба от шампиона на Беларус БАТЕ Борисов с 0:4 след продължения (0:1 в редовното време) в мача-реванш от плейофите за място в групите на Лига Европа.
Литекс, който спечели първия двубой в Борисов с 1:0, допусна гол четири минути преди края на редовното време, за да се стигне до допълнителни 30 минути. Първата по-сериозна възможност в мача бе за гостуващия тим и дойде в седмата минута, когато след неразчетено излизане на Урош Голубович топката се озова в Скавиш, но играчът на гостите извърши нарушение преди да стреля в опразнената врата. Друго изгодно положени БАТЕ пропиля в 33-ата минута. След центриране от свободен удар в наказателното поле на Литекс Алумона стреля опасно с глава към вратата, но защитник на ловчанлии пресече удара. След три минути Сандриньо от тима на Литекс излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее, след като стреля право в тялото му. През втората част ловчанлии направиха невероятен пропуск в 63-ата минута, когато след акция на Том отдясно и последвал пас, Нифлор от много близко разстояние не успя да засече топката. Малко след това отново Нифлор не успя да се възползва от подаване на Том и от границата на малкия пеналт изпрати топката в аут. В 76-ата минута вратарят на Бате Хутор парира силен шут на Сандриньо от границата на наказателното поле и така Литекс за пореден път не съумя да реши мача в своя полза, за да се стигне до фаталната за възпитаниците на Мъри 86-та минута. След центриране от ъглов удар Сергей Сосновски отбеляза с глава гола за Бате, който доведе до продълженията. В тях късметът бе на страната на шампиона на Беларус, който стигна до гол в 94-ата минута. След контраатака на Бате, при която останаха съмнения за засада, Родионов вкара за 2:0, а привържениците на българския тим обсипаха терена с бутилки от минерална вода, което може да доведе до наказание за клуба на Гриша Ганчев. Точка на спора сложи Сосновски в 99-ата минута с втория си гол в мача, след като бе оставен непокрит и отблизо направи 3:0 за БАТЕ. Гостите стигнаха и до четвърти гол две минути преди края на второто полувреме, дело на Максим Скавич, а негативният резултат поставя под съмнение бъдещето на Станимир Стоилов в Литекс. Наставникът бе освиркан от публиката и след мача заяви пред БНТ, че ще обмисли ситуацията с бъдещето си, след като преспи. Информацията е на БГНЕС