Треньорът на мадридчани Карло Анчелоти претърпя първото си поражение на финал от 2014 г. насам.

16.01.2023 15:34

Барселона спечели Суперкупата на Испания

Видян 2012 пъти | Коментари 0

Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като победи убедително Реал Мадрид с 3:1. Финалът, който се игра в Саудитска Арабия, се превърна в лекция на каталунците, които буквално не дадоха шанс на своя съперник.

Пабло Гави в 33-ата и Роберт Левандовски в 45-ата минута дадоха солидна преднина на Барселона още преди почивката. През втората част се разписа и Педри, който беше точен в 65-ата минута. Единствения гол за Реал вкара Карим Бензема в добавеното време.

Суперкупата е рекордна 14-та за Барселона и първа от 2018 г. За пръв път каталунците печелят надпреварата, откакто тя започна да се провежда в новия формат между четири отбора. В предишните три години Реал два пъти печелеше суперкупата, а веднъж с нея триумфира и Атлетик Билбао.
Двубоят беше и първи финал с Барселона, до който достига треньорът Шави Ернандес. Също така каталунците се реваншираха за загубата от Реал през октомври.