Волейбол

04.10.2023 15:57

България запази шансове за Париж 2024 след победа над Нидерландия

Видян 2295 пъти | Коментари 0

Мъжкият национален отбор по волейбол победи с 3:0 (25:23, 25:21, 30:28) Нидерландия в мач от олимпийската квалификация в Сиан (Китай). Успехът е втори за тима в турнира, като с него тимът запази шансове за едно от първите две места, даващи квоти за игрите в Париж.

Първият гейм беше равностоен почти до края. При 22:22 силният сервис на Симеон Николов затрудни посрещането на съперника, а България взе две поредни точки след контраатака на Цветан Соколов и успешна блокада. Българските волейболисти затвориха гейма след нова атака на Соколов.

След добра серия България поведе с пет точки в средата на втория гейм, а до края му не изпусна аванса си.

В третия Нидерландия имаше два геймбола при 24:22, но нашите успяха да се измъкнат след силен сервис на Симеон Николов. Тимът пропусна няколко възможности, но в крайна сметка стигна до успеха след 30:28.

България завърши мача с 14 блокади срещу 9 за съперника. Волейболистите направиха повече грешки - 25 срещу 19, но въпреки това стигнаха до успеха. Цветан Соколов беше най-резултатен с 13 точки, Мартин Атанасов добави 12, а Николай Колев завърши с 11.

България е на пето място с 6 точки, лидери с по 7 са Полша и Белгия, които имат мач по-малко.
Следващият мач на българския тим е срещу Канада в петък, 6 октомври, от 5:00 ч.

- Скъпа, ако умра, не ме жали дълго, омъжи се повторно, радвай се на живота, бъди щастлива. Само те моля да възпитаваш добре децата ни.
- Престани вече! Най-нормална супа е. Като не искаш, не яж!