България с шеста поредна загуба в Лигата на нациите

26.06.2023 10:26

Видян 1498 пъти | Коментари 0

Националният отбор на България по волейбол не успя да преустанови тежката серия в Лигата на нациите без победа и допусна шесто поредно поражение от Куба с 2:3. Родните национали започнаха срещата с успешен първи гейм при 25:23, но кубинците осъществиха обрат, след като ни оставиха на 19 и 20 точки във втората и третата част.

Това даде импулс у играчите на Пламен Константинов, които трябваше да вземат победата в тази среща, за да се откъснат от последната позиция, която няма да позволи на селекцията, заела това място да участва в следващото издание на турнира. Лъвовете взеха по повече от категоричен начин четвъртия гейм, след като Куба записа едва 16 точки.

В тайбрека пък нашите състезатели имаха предимство почти през цялото време, като те изпуснаха 5 мачбола. След това нервите на трикольорите не издържаха и кубинците затвориха мача при 18:16.

Силен мач за лъвовете изигра Алекс Николов, който завърши с 23 точки, докато Мартин Атанасов добави 12, колкото имаше и Алекс Грозданов.

За Куба най-резултатен в срещата беше Хесус Ереера с 25, а Анхел Лопес се отчете с 19.
По този начин кубинците се отдалечиха от последното място и вече са 12-и с пет точки. Волейболистите ни са предпоследни на 15-ото място с шест пункта, докато последният тим в подреждането е Германия с две по-малко. На 6-и юли ни предстои именно мач с Бундестима, който може да се яви решителен за бъдещето на двете държави в елитното състезание.

бТВ Синема 12 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Пациент 64

Режисьор: Кристоффер Бо
В ролите: Фанни Борнедал Nete Фарес Фарес Assad Елиот Кросе Хове Curt Wad Николай Ли Карл Мьорк