08.12.2021 15:33

Атлетико прескочи групите след шоу с четири гола и червени картони, Милан отпадна

Видян 898 пъти | Коментари 0

Атлетико Мадрид победи Порто с 3:1 и си гарантира продължаване в Шампионската лига, с което ще участва в осминафиналната фаза на турнира. Дюшекчиите взеха много важен успех като гост, след като бяха в трудна ситуация и с три поредни загуби преди този двубой.

Попаденията за гостите на Ещадио до Драгао отбелязаха Антоан Гризман в 56-ата минута, Анхел Корея в 90-ата и Родриго де Пол в продължението. В добавеното време от дузпа за Порто се разписа Оливейра.

По същото време в Милано мечтата на Милан за продължаване напред беше прекършена от Ливърпул, който надделя с 2:1 след обрат. Фикайо Томори изведе росонерите напред в 29-ата минута след изстрел от два метра при добавка. В 36-ата минута Мохамед Салах беше изпуснат от защитата на Милан и изравни, а обратът оформи Дивок Ориги в началото на втората част.

Загубата остави Милан на дъното в групата, като росонерите отпаднаха от Европа, докато Порто продължава в Лига Европа напролет. Ливърпул пък стана първият английски отбор, който излиза от групите на Шампионската лига с шест поредни победи.

Със стопроцентов актив в групите завършва и Аякс, който победи Спортинг с 4:2 в Амстердам.

В група D Реал Мадрид победи Интер с 2:0 с голове на Тони Кроос и Марко Асенсио, с което надделя в спора за първата позиция.