05.11.2009 09:07

Арсенал разгроми Алкмаар

Видян 1130 пъти | Коментари 0

Лондонският Арсенал затвърди възхода си, като разгроми с 4:1 гостуващия Алкмаар в мач от Група Н на Шампионската лига по футбол, съобщи БГНЕС.

Още от първия съдийски сигнал "артилеристите" поеха инициативата, като до края на срещата не оставиха никакво съмнение в превъзходството си над гостите. С два гола преди почивката (Фабрегас - 25-а минута, Насри - 43-та минута) и още два през второто полувреме (отново Фабрегас - 52-ра минута и Диаби - 72-ра минута) Арсенал поведе с 4:0. След четвъртия гол момчетата на Арсен Венгер чувствително намалиха оборотите и това позволи на отбора на Алкмаар да запише почетно попадение, дело на Ленс в 82-рата минута. Победата утвърди Арсенал на първото място в Група Н с актив от 10 т. В класирането следват Олимпиакос с 6 т., Стандарт Лиеж с 4 т. и Алкмаар с 2 т.