През дузпи трябваше да мине и Ливърпул срещу третодивизионния Дарби Каунти

10.11.2022 15:29

Арсенал, Челси и Тотнъм отпаднаха от Купата на Лигата в Англия

Видян 3447 пъти | Коментари 0

Три от водещите клубове в Англия - Арсенал, Челси и Тотнъм, отпаднаха още в 1/16-финалите в Купата на Лигата.

Срещите от тази фаза на надпреварата бяха много драматични, като след тях от всички клубове от Лондон единствено играещият в Първа лига (третото ниво) Чарлтън продължи напред.
Арсенал, който е лидер във Висшата лига, загуби на своя стадион Емиратс с 1:3 от Брайтън. Тимът на Микел Артета допусна обрат, след като поведе в 20-ата минута чрез Еди Нкетия. Дани Уелбек от дузпа, Митома и Тарик Лампти обаче вкараха за Брайтън.

Тотнъм напусна след загуба от последния във Висшата лига Нотингам Форест  с 0:2 като гост. Само в рамките на седем минути Форест реши всичко с попадения на Ренан Лоди и Джеси Лингард в 50-ата и 57-ата.
Най-чакан беше мачът на Челси с Манчестър Сити, но в него гражданите имаха тотално надмощие. След много пропуски Сити реши всичко през втората част с две попадения за пет минути - между 53-ата и 58-ата. Точни бяха Рияд Марез от пряк свободен удар и Хулиан Алварес.

През дузпи трябваше да мине и Ливърпул срещу третодивизионния Дарби Каунти. Редовното време на Анфийлд завърши 0:0, а в герой за мърсисайдци се превърна младият вратар Келехър, който спаси 3 дузпи.

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.