28.01.2010 14:40

Анди Мъри е първият финалист на "Аустрелиън Оупън"

Видян 1736 пъти | Коментари 0

Поставеният под номер пет в основната схема Анди Мъри победи хърватина Марин Чилич с 3-6, 6-4, 6-4, 6-2 и стана първият британец, който достига финал на Откритото първенство по тенис на Австралия от 33 години насам, информира БГНЕС.

Шотландецът, който ще се срещне в битка за титлата с победителя от мача между Роджър Федерер и Жо-Вилфред Цонга, записа успеха си над Чилич за три часа и две минути. Джон Лойд бе последният тенисист от Острова, който игра финал в Мелбърн в далечната 1977 г., а последният британски шампион на "Аустрелиън Оупън" е Фред Пери, който вдига купата през 1934. Мъри ще се опита да стана първият тенисист от Великобритания, който печели турнир от Големия шлем, след като Пери триумфира през 1936 г. на "US Open". Шотландецът ще играе на втори финал от турнир от Големия шлем, след като преди това загуби последния мач в Ню Йорк през 2008 г. Мъри отмъсти на Чилич за загубата в четвъртия кръг на миналогодишното издание на Откритото първенство на САЩ. Поражението днес сложи край на серията от десет поредни победи на младата хърватска звезда през новия сезон, докато балансът на Мъри вече е девет победи и една загуба.