12.10.2008 16:30

Алонсо с втора поредна победа

Видян 1372 пъти | Коментари 0

Пилотът на Рено Френандо Алонсо записа втората си поредна победа за сезона във Формула 1. На пистата „Фуджи“ в Япония претендентите за световната титла Люис Хамилтън с Макларън и Фелипе Маса с Ферари завършиха съответно 12-ти и 8-ми, но поради наказание на Себастиан Бурде, който завърши 7-ми Маса се премести на неговата позиция и взе 2 точки, с които скъси дистанцията в челото на 5 точки.
Надпреварата бе изключително драматична, като след Алонсо финишира Роберт Кубица, а световният шампион Кими Райконен завърши трети. Хамилътн и Маса бяха наказани от съдиите с минаване през бокса заради много агресивни маневри на пистата. Още във втората обиколка двамата се сблъскаха, като колата на Макларън се завъртя и Хамилтън се свлече до 18-та позиция. След първото спиране в бокса контакт между Себастиан Бурде и Маса причини завъртане на автомобила на бразилеца, като след края на състезанието съдиите решиха, че французинът е нарушил правилата и бе наказан с 25 секунди. Това позволи на бразилеца да вземе 2 точки в борбата за титлата. Първи в генералното класиране е Хамилтън с 84 точки, а Фелипе Маса е втори със 79 точки.