01/04
08.05.2018 14:00

180 деца взеха участие на турнир Купа Младост

Видян 1840 пъти | Коментари 0

180 деца взеха участие в турнира по фехтовка за Купа Младост, организиран от Спортен клуб по фехтовка Младост през изминалия уикенд. Надпреварата бе в дисциплина  - сабя. Участниците бяха разделени в три възрастови групи: до 10-години; до 12-години; до 14 години в две направления: момичета и момчета. В Купа Младост взеха участие състезатели от България, Румъния, Украйна и Гърция. Всички деца и техните треньори останаха възхитени и дадоха отлична оценка за организацията на турнира. Двудневната надпреварата премина под доминацията на фехтовачите от Румъния.  Представителите на северната ни съседка спечелиха 4 от общо 6-те отделни състезания. При момичетата до 10-години победителка стана румънката Бриана Пелин. Най-добре представилата  се българка бе фехтовачката от Клуб Младост Елиа Бардарова, която взе престижното 8-о място. Всички места от първо до седмо в тази възрастова категория бяха спечелени от румънки.

При момчетата до 10-години триумфира българинът Николай Томас Георгиев. При 12-годишните момчета титлата спечели румънецът Дачиян Еначе. Златният медал при момичетата в тази възрастова група отново отиде при северните ни съседи.

При най-големите момичета ( б.р. до 14 години) шампионка стана гъркинята Константина Кефала. При момчетата румънецът Радо Ницу спечели златото.

След края на турнира организаторите от Спортен клуб по фехтовка Младост обещаха надпреварата да стане традиционна, а следващото издание да бъде още по-голямо.