Слаба серия

11.09.2023 15:46

10 от Черна гора победиха България с гол в предпоследната минута

Видян 1984 пъти | Коментари 0

Слабата серия на българския национален отбор по футбол продължи със загуба 1:2 от Черна гора в мач от квалификациите за европейското първенство през 2024 г. Поражението при гостуването в Подгорица дойде в добавеното време на двубоя, като българите бяха с човек повече. С този резултат България остава на дъното в група G, като има само две точки в актива си.

Черна гора откри в добавеното време на първата част с гол на капитана си Стефан Савич. България действаше по-добре след почивката и игра 31 минути с човек повече заради червен картон на Игор Вуячич.

Изравнителното попадение отбеляза Преслав Боруков, който беше точен в 79-ата минута. Преди това обаче България пропусна дузпа, която Кирил Десподов не успя да вкара. В самия край на мача, в 7-те минути на продължението Стеван Йоветич отбеляза втори гол за Черна гора.

Серията без победа на България вече е седем мача. Последният двубой, който националите спечелиха беше на 16 ноември 2022 г. срещу Кипър като гост.