Свързани новини

25.09.2019 13:07

Нинова: Управляващите сътвориха правен абсурд

Видян 1956 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"ГЕРБ сътвориха правен абсурд, демонстрираха политическо лицемерие и морална нищета”, заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова. Приеха нашия закон за случай като този със зверски изнасиленото и убито дете в с. Сотиря да няма намаляване на присъдата. Само минути по-късно приеха друг закон, който възстановява възможността да има намаляване на присъдата, но не с 1/3, а с 1/5. Не ги трогна националната подписка от близо 16 000 българи, изпратена до мен, която представих в зала и прилагам тук. Предстои второ четене на двата закона. Възможно е да отхвърлят нашия и да приемат техния", обяви тя.


Съдбата на съкратеното съдебно следствие остана напълно неясна и след първото гласуване в НС на предложените законодателни изменения, тъй като депутатите подкрепиха и двете различния виждания на БСП и на ГЕРБ, които минават или през промени в НК, или в НПК.

Първо депутатите гласуваха за идентичните проекти на БСП, О
П и Воля за промени в НПК, с които съкратеното съдебно следствие не се допуска при умишлено причиняване на смърт или при нанесена тежка телесна повреда. След това с 97 гласа „за“, 62 „против“ запазиха съкратеното съдебно следствие на първо четене. Това се случи, след като депутатите приеха промени в НК, внесени от ПГ на ГЕРБ.


 


 


 



Добави в:
Svejo.net svejo.net
Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Мечка с телефон

Мечка взе телефона от мъж в зоопарка в Стара Загора

Мечка взе телефона на мъж, опитал се да я ...

реклама

към тв програма тв програма

БТВ Синема 03 декември 21:00ч.

Отряд самоубийци

Режисьор: Дейвид Айер
В ролите: Уил Смит, Марго Роби, Джаред Лето

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

риби