Министърът на вътрешните работи няма да бъде излъчен от ГЕРБ, обяви номинираният за премиер на кабинет с втория мандат Николай Денков преди началото на поредния кръг преговори с Мария Габриел в търсене на съгласие за персонален състав на правителство:
"Информацията, че "МВР ще бъде на ГЕРБ" не е вярна, няма такова нещо. Търсим човек, който да е експерт, специалист, не политическо лице, доказало се в работата си".
Съотношението на министрите на двете формации няма да е 50 на 50, каза още Денков. По думите му Асен Василев продължава да е възможният финансов министър:
"От гледна точка на бюджета много пъти съм казвал, че по-добър от него специалист, експерт, който може да направи бюджета в рамките на няколко месеца, не знам. Отново ще потвърдят, че няма никакви индикации тези апокалиптични прогнози да се сбъднат. Напротив, бюджетът отново ще бъде нормален тази година и ни предстоят подготовката на бюджета за тази година и за следващата".
Засега подкрепа от друга подкрепа от друга парламентарна група не е търсена.
Не отговарят на истината твърдения в публичното пространство, че се готви чистка в системата на образованието, каза още Денков:
"Няколко пъти вече се повтаря от най-високо ниво една лъжа, че ще има и са били обсъждани съкращения, замени на директори на училища и учители. Искам ясно да кажа, че това нещо не е вярно, и да успокоя системата, че това е просто някаква лъжа, която се разпространява от различни хора".
19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
БТВ Синема 08 октомври 21:00ч.
Режисьор: Тони Гилрой
В ролите: Джулия Робъртс, Клайв Оуън, Том Уилкинсън
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!