08.09.2011 17:28

БГ ченге взе медал на Световните игри за полицаи и пожарникари

Видян 2423 пъти | Коментари 0
Гласували 3 рейтинг: 3.6667

Любомир Стефанов – единственият български представител на Световните игри за полицаи и пожарникари, които се проведоха в Ню Йорк, спечели сребърен медал по бокс, съобщи МВР.

29-годишният инспектор от ГДБОП спечели второто място в категория до 75 килограма, след като победи представителите на Канада и САЩ.

На финала той се изправи срещу австралиеца Тъли Гриб.

"Само малшанс и пристрастна съдийска преценка попречиха на 29-годишния видинчанин да получи златния медал", коментират от вътрешното ведомство.

Тази година в игрите за полицаи и пожарникари участваха 17 000 състезатели, които мериха сили в 65 вида спорт.

Инспектор Любомир Стефанов работи в системата на МВР от 7 години. Той е част от екипа на сектор "Трафик на културно-исторически ценности" в ГДБОП.