14.05.2013 17:19

9-годишно българче световен шампион по шах

Видян 1644 пъти | Коментари 0

9-годишният Цветан Стоянов стана световен шампион по шахмат. Младият гросмайстор спечели златен медал в категория ученици до 9 години на световното първенство по шахмат, провело се от 7 до 14-ти май в Порто Карас, Гърция, предаде БТВ.

Младият Цецо събра изключителния резултат от 8,5 точки, като възможният максимум беше 9. До световната титла той стига заедно с треньора си Живко Жеков от ШК Бургас. Това не е първи успех за младият шахматист. Преди година той стана европейски шампион за ученици до 8 години.

9-годишният гросмайстор е родом от Казанлък, но от миналата година живее в Бургас, за да тренира в местната школа.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?