Видян 1976 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Столичният кмет уплаши левскарите с бруталните си влизания

Кметът на София Бойко Борисов отново попадна под светлината на прожекторите в срещата на неговия тим Витоша (Бистрица) с Левски. Този път градоначалникът бе решил да стане център на внимание, след като се появи на терена с шапка, чорапогащник и ръкавици и успя да ядоса сините фенове със закачките си по адрес на любимия им клуб.
Секунди преди началото на двубоя той се разцелува с адвокат Тодор Батков, след което застана в централната част на терена, където пречеше на съотборниците. Във 2-рата минута острото му влизане изпрати левия бек на сините на метър извън терена. Това ''упражнение'' бе повторено още три пъти. Стилът на Борисов в тези начални минути удивително приличаше на този на Димитър Бербатов, който часове по-късно се изложи при победата на червените дяволи с 1:0 над Евертън. Интересното в двубоя на Левски с Витоша (Бистрица) бе, че Емил Велев пусна дублиращата 11-ка, която действаше хаотично. Вместо да играе Борисов започна да си говори с публиката, а репликата му: ''Играем с вас, за да си избиете комплекса от БАТЕ Борисов'' ядоса двама запалянковци на Левски, които му отвърнаха: ''Я си гледай работа и млъквай''. Така първите 45 минути завършиха 0:0, а най-чистото положение за гол бе на Иво Велинов, който нацели гредата в 22-ата минута. През втората част Борисов се опита да си изпроси дузпа, но симулацията му бе подмината от рефера. Така дойде 63-ата минута, когато Ив. Тодоров със страхотен изстрел направи 0:1. Все пак Цачев от сините изравни за крайното 1:1 в 68-та мин. В следващата проверка през деня титулярната 11-ка на Левски и Видима-Раковски извъртяха скучно 0:0, което разочарова близо 800-те привърженици на сините.