16.05.2014 16:23

Гришо си направи уникален подарък за ЧРД

Видян 1919 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Григор Димитров си направи уникален подарък за рождения си ден. Хасковлията отстрани Томи Хаас с 6:2 и отказване на германеца на четвъртфиналите в Рим.

Така той стана първият български тенисист, който се класира на полуфинал в турнир от сериите "Мастърс", предава блиц.

С победата си българинът за пръв път в кариерата си ще се изкачи до номер 12 в световната ранглиста. Гришо си заслужи чек за 135 480 евро и 360 точки за ранглистата, които увеличават настоящия му актив на общо 2 515.

Последното препятствие пред Гришо преди финала ще бъде победителят от двойката Рафаел Надал - Анди Мъри.

След победата днес Григор написа върху камерата - "23 baby", което най-вероятно бе насочено към Мария Шарапова.

Срещата започна колебливо за Григор Димитров. Опитният Хаас взе първия си сервис гейм, а после измъчи максимално българския си съперник. След като резултата в сета стана 1:1 хасковлията бе тотален господар на корта. Гришо бе просто перфектен в разиграванията и демонстрира впечатляваща стабилност и движение по корта, сервисът му носеше купища лесни точки, а уинърите и атаките определено не липсваха.

Хаас просто не можеше да се противопостави по никакъв начин на вдъхновената игра на рожденика и резултатът бе пет поредни гейма в сметката на Димитров. Хаас взе един гейм, но това бе всичко от него за този ден. Последва нов гейм за Гришо и 6:2 в първия сет. В този момент Хаас повика физиотерапевта заради болки в рамото и след кратка консултация обяви, че не може да продължи мача.